element_graficzny_wersja_z%C3%85%C2%82ot

O MEZE

element_graficzny_wersja_z%C3%85%C2%82ot

SŁONECZNA GRECJA W CENTRUM WARSZAWY

MEZE to nowoczesne wnętrze, wypełnione tradycyjnym greckim smakiem.  Doskonałość naszych potraw wynika z dobrze ugruntowanego fundamentu gastronomicznego jakim jest  doświadczenie Teo Vafidisa. Dzięki Jego wiedzy kulinarnej mogliśmy stworzyć miejsce, w którym są serwowane pyszne potrawy we wspaniałej  rodzinnej atmosferze. 

Pomysł otwarcia restauracji przez Teo Vafidisa narodził się dużo wcześniej, jednak w codzienności odkładany był na dalszy plan. Teraz, gdy synowie Teo są już dorośli, wreszcie plany mogły zostać zrealizowane.  Po półtorarocznym poszukiwaniu idealnego lokalu, udało się znaleźć taki, który spełnia wszelkie wymagania. 

W tworzeniu restauracji przyświeca nam idea pokoleniowej mądrości, oparta na kefi (gr. κέφι) radości z życia, wykorzystania każdej chwili. MEZE ma być właśnie takim miejscem, gdzie spędzisz niezapomniany czas, wyjdziesz najedzony i zadowolony i z pewnością do nas wrócisz. Kuchnię opieramy przede wszystkim na koncepcji foodsheringu.

Seafood Dish

ZAWSZE ŚWIEŻO

ZAPRASZAMY

PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK 12.00 - 21.00

PIĄTEK - SOBOTA 12.00 - 21.00

NIEDZIELA 12.00 - 2.00

 
Teo Tsoliass.jpg

TEO VAFIDIS

Θεόφιλος Βαφείδης

Grek z krwi i kości, niekwestionowany autorytet kulinarny z pasji ambasador kultury
i kuchni greckiej w Polsce. Wychowany w Serres niedaleko Thesalonik, gdzie jego rodzina prowadziła tradycyjną grecką restaurację,
w której Teo pomagał, gdy skończył
10 lat. Przeprowadza konsultacje kulinarne, organizuje tematyczne szkolenia na terenie całego kraju, żywo angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.
Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem
wielu eventów o tematyce greckiej. Najważniejszy i najbliższy  jego sercu jest  autorski, długofalowy  projekt Festiwalu Kuchni Greckiej w Polsce.
Był właścicielem 17 restauracji:

w Grecji, Niemczech, Austrii i Polsce. Teraz ma zaszczyt zaprosić Was do swojej 18 restauracji
"MEZE by Teo Vafidis & Sons".

 

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

biały
biały
SOTIRIS KATSIKIS

Szef Sali

szef

EMMANOUIL RAINAKIS

Szef kuchni

FOTIS PATRIKOVASILAKOS

Sous-Chef

szef